Biosystem partnerem Carbon Footprint Summit 2022

W dniach 7-8 października br w Krakowie odbędzie się trzecia już edycja międzynarodowej konferencji klimatycznej Carbon Footprint Summit 2022. Wśród zaproszonych do współpracy firm jest m.in. Biosystem Elektrorecykling Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA, której stoisko edukacyjno-konsultacyjne będzie można odwiedzać przez cały czas trwania konferencji w specjalnie wyznaczonej strefie elektroodpadów.

„W równowadze” – tak brzmi hasło przewodnie bezpłatnej konferencji klimatycznej Carbon Footprint Summit 2022, która odbędzie się w Krakowie w Hali Cracovia przy Alei Focha. Organizatorem wydarzenia jest Carbon Footprint Foundation.

Podczas konferencji przewidziane są m.in. prelekcje i dyskusje panelowe poświęcone szeroko rozumianej idei zrównoważonego rozwoju. Eksperci z wielu branż i środowisk będą mogli podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu proekologicznych i odpowiedzialnych działań podejmowanych w celu ograniczenia skutków zmian klimatycznych.

Pierwszy dzień wydarzenia będzie okazją do zaprezentowania najnowszego raportu Carbon Footprint Foundation poświęconemu dekarbonizacji. W raporcie omówione zostaną wyniki ogólnopolskich badań dotyczących m.in. wiedzy Polaków na temat śladu węglowego oraz roli biznesu w walce ze zmianami klimatu.

Równocześnie w tym samym dniu uczestnicy konferencji będą mogli wziąć udział w warsztatach FSG, podczas których omówione zostaną m.in. zagadnienia związane z prawidłowym raportowaniem niefinansowym i analizowaniem śladu węglowego organizacji (koszt szkolenia od 499 zł netto/os.).

Na pomysłodawców ciekawych rozwiązań ekologicznych czeka również 10 godzinny Hackathon, podczas którego pod okiem doświadczonych mentorów i trenerów będzie można zaprezentować swoje pomysły i idee. Dla najlepszych zespołów przewidziane są atrakcyjne i cenne nagrody.

Drugi dzień Carbon Footprint Summit 2022 został podzielony na strefy tematyczne. Głównym celem wydarzenia jest integracja różnych środowisk biznesu, świata nauki, proekologicznych inicjatyw oraz osób zainteresowanych ochroną środowiska naturalnego.

Wśród zaplanowanych stref tematycznych znajduje się m.in. strefa dobrostanu (fizyczny, emocjonalny, psychiczny), w której będzie można spotkać się z autorytetami w zakresie work life balance oraz wellbeing.

Pasjonaci rozwiązań i produktów „eko” będą mogli przyłączyć się do warsztatów poświęconych tematowi ponownego wykorzystywania przedmiotów i nadawaniu im nowego życia (strefa second hand) lub eksperymentowania w duchu ekologii i zrównoważonego rozwoju.

Rozrywki nie zabraknie też najmłodszym, dla których zaplanowana jest na terenie krakowskich Błoń gra miejska, w której trzeba będzie wykazać się kreatywnością i pomysłowością w rozwiązywaniu poszczególnych zadań wyznaczonych przez organizatorów zabawy.

Partnerem strefy elektroodpadów jest w tym roku Biosystem Elektrorecykling Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA. Odwiedzając jej stoisko edukacyjno-konsultacyjne będzie można m.in. dowiedzieć się czym są elektroodpady, jak właściwie należy się ich pozbywać i jak przebiega recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Zainteresowani tematyką będą mogli porozmawiać z ekspertem Biosystemu, jak również obejrzeć film edukacyjny prezentujący krok po kroku etapy zagospodarowywania elektroodpadów w Zakładzie Przetwarzania ZSEIE w Bolęcinie. W wyznaczonym przez organizatorów konferencji zorganizowana będzie również zbiórka zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

Więcej informacji o wydarzeniu można przeczytać na stronie https://carbonfootprintsummit.com/.