FINAŁ XI EDYCJI ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!

XI edycja naszego projektu Zbieraj Baterie i Telefony! właśnie dobiegła końca. Uczestnikom akcji udało się zebrać rekordową ilość 166 ton zużytych baterii oraz dwie tony zużytych telefonów komórkowych! O nagrody rywalizowało aż 1353 placówek edukacyjnych z całej Polski!

Jak co roku z końcem roku szkolnego finalizujemy nasz całoroczny program edukacyjny dla szkół, w którym zwracamy uwagę na prawidłowe pozbywanie się zużytych baterii i telefonów komórkowych. Akcji towarzyszy konkurs na największą zbiórkę tego rodzaju odpadów.

W tegorocznej – XI już edycji Zbieraj Baterie i Telefony, wzięło udział aż 1353 placówki edukacyjne, w tym szkoły podstawowe i przedszkola. Standardowo uczestnicy akcji otrzymują od nas broszury edukacyjne, gry planszowe, scenariusz zajęć oraz atrakcyjnie zilustrowany pojemnik na zużyte baterie.

Zachętą do właściwego pozbywania się odpadów niebezpiecznych, do których należą m.in. zużyte baterie oraz telefony komórkowe, jest coroczny konkurs, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody. W XI edycji postanowiliśmy ufundować aż 15 nagród głównych, w postaci bonów o wartości od 1 200 do 2 000 zł oraz 135 wyróżnień specjalnych.

Dodatkową atrakcją był konkurs na największą zbiórkę zużytych telefonów komórkowych pt.: Planeta ma znaczenie, którego Partnerem Głównym i zarazem fundatorem nagród była firma T-Mobile. Uczestnicy konkursu ze szkół podstawowych mogli liczyć na nagrody o łącznej wartości 80 000 zł, natomiast do przedszkoli powędrowały nagrody o wartości 30 000 zł. Więcej na temat konkursu można dowiedzieć się na stronie http://www.zbierajbaterieitelefony.pl/konkurs-planeta-ma-znaczenie.

Uroczyste podsumowanie i ogłoszenie wyników nastąpiło 20 czerwca 2023 roku. Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie.

Więcej na temat laureatów naszego konkursu na największą zbiórkę zużytych baterii i telefonów przeczytacie na stronie: http://www.zbierajbaterieitelefony.pl/aktualnosci/wyniki-xi-edycji-zbieraj-baterie-i-telefony