Finał XII edycji programu Zbieraj Baterie i Telefony!

Dobiegła końca XII edycja naszego programu edukacyjnego Zbieraj Baterie i Telefony! W tym roku szkolnym o nagrody rywalizowało 1198 placówek z całej Polski. Uczestnikom udało się zebrać aż 162 tony zużytych baterii oraz ponad 2 tony telefonów komórkowych!

Wraz ze zbliżającym się końcem roku szkolnego, zakończyła się XII edycja naszego programu Zbieraj Baterie i Telefony! Od września 2023 roku do maja 2024 roku zgłoszone do projektu szkoły i przedszkola prowadziły selektywną zbiórkę zużytych baterii i telefonów komórkowych.

Uczestnicy akcji otrzymywali również materiały edukacyjne dotyczące prawidłowego postępowania z odpadami niebezpiecznymi, do których należą m.in. zużyte baterie i telefony komórkowe.

Laureaci konkursu Zbieraj Baterie i Telefony!

Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli, koordynujących akcję na terenie szkół, w konkursie na największą zbiórkę wyżej wymienionych odpadów, w roku szkolnym 2023/2024 udało się zebrać aż 162 tony zużytych baterii i ponad 2 tony telefonów komórkowych!

Na laureatów tegorocznego konkursu w zakresie zbiórki zużytych baterii czekało 15 nagród głównych, w postaci bonów o wartości od 1200 do 2000 zł oraz 135 nagród specjalnych.

Szczegółową listę zwycięzców publikujemy na stronie projektu: http://www.zbierajbaterieitelefony.pl/aktualnosci/wyniki-xii-edycji-zbieraj-baterie-i-telefony-73.

Zużyte telefony komórkowe

Drugą kategorią konkursową XII edycji Zbieraj Baterie i Telefony! była zbiórka zużytych telefonów komórkowych, których w tegorocznej edycji udało się uzbierać ponad 2 tony!

Za każde 5 kilogramów oddanych odpadów przyznawaliśmy bon o wartości 100 zł. Największą masę zużytych telefonów, wynoszącą aż 100 kg zebrało Gminne Przedszkole w Kamionku "Jasia i Małgosi".

Ponadto do pozostałych uczestników konkursu na największą zbiórkę zużytych telefonów, trafiło 130 bonów o wartości od 100 do 1600 zł.

Więcej na temat laureatów powyższej rywalizacji można znaleźć na stronie: http://www.zbierajbaterieitelefony.pl/aktualnosci/wyniki-xii-edycji-zbieraj-baterie-i-telefony-73.

Wszystkim laureatom konkursu Zbieraj Baterie i Telefony! serdecznie gratulujemy wygranych. Jednocześnie wszystkim uczestnikom programu dziękujemy za zaangażowanie i aktywność oraz zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach!