Podhalańskie Dni Recyklingu i Czystego Środowiska 2023

Kolejna edycja Podhalańskich Dni Recyklingu i Czystego Powietrza już za nami. W dniu 26 września w Miejskim Parku w Nowym Targu zorganizowaliśmy event promujący selektywne pozbywanie się odpadów. Wśród głównych atrakcji znalazły się warsztaty naukowe na wesoło, zajęcia z upcyklingu oraz spektakl o tematyce ekologicznej.

W dniu 26 września, w Miejskim Parku w Nowym Targu pojawił się ogromny kolorowy namiot zwiastujący mnóstwo atrakcji dla uczniów szkół podstawowych w ramach kolejnej edycji Podhalańskich Dni Recyklingu i Czystego Powietrza!

Organizatorzy przygotowali liczne animacje, nawiązujące do głównego hasła programu czyli recyklingu odpadów opakowaniowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Edukacyjny spektakl Teatru Katarynka „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing” obejrzało w tym dniu prawie 400 uczniów. Dodatkowo podczas pikniku odbyły się także warsztaty naukowe na wesoło, zajęcia z upcyklingu oraz liczne konkursy z nagrodami.

Organizatorami akcji w Nowym Targu były firmy Biosystem Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A oraz Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Partnerem wydarzenia był Urząd Miasta w Nowym Targu.